rehabilitacja lecznicza

Rehabilitacja lecznica

Profil działalności:

Rehabilitacja lecznicza ma na celu przywrócenie pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej, zdolności do pracy oraz poprawę jakości życia poprzez fizykoterapię, kinezyterapię, masaż leczniczy oraz inne skuteczne i nowoczesne formy terapii: laseroterapia, terapia manualna, kinesotaping, rehabilitacja dzieci, leczenie kręgosłupa (bocznych skrzywień, stabilizacji centralnej), terapia PNF i inne metody.

centrum medyczne kamieńZakres usług:

  • Fizykoterapia: elektroterapia, światłolecznictwo, leczenie zmiennym polem elektromagnetycznym i magnetycznym, ultradźwięki, hydroterapia, krioterapia, balneoterapia.
  • Kinezyterapia: ćwiczenia bierne, czynno-bierne, wspomagane, pionizacja – prowadzone indywidualnie przez osobę prowadzącą fizjoterapię, ćwiczenia różne: czynne w odciążeniu, czynne w odciążeniu z oporem, czynne wolne, czynne z oporem, izometryczne, nauka czynności lokomocyjnych, zabiegi z użyciem wyciągów, laseroterapia.
  • Masaż leczniczy.

Uwagi:

  • – Skierowanie na fizjoterapię może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego. Pacjent powinien zarejestrować skierowanie w wybranym gabinecie, zakładzie rehabilitacji lub fizjoterapii nie później niż 30 od dnia od jego wystawienia.
  • – W ramach świadczeń gwarantowanych jednemu pacjentowi przysługuje nie więcej niż 5 zabiegów dziennie w 10 dniowym cyklu terapeutycznym.
  • – Pacjent korzystający z zabiegów ambulatoryjnych powinien posiadać: ręcznik, zmienne obuwie, strój gimnastyczny.

Fizjoterapeuci przyjmujący w Kinesis:

– Joanna Warchoł
– Agata Chamot
– Patrycja Olszowy
– Magdalena Szafran
– Alina Mierzwińska
– Anna Klimek
– Mateusz Niedbała
– Monika Solarz
– Dominika Dąbek
– Joanna Ryczko