terapia wiscelarna

Terapia wiscelarna

Poszukiwanie skutecznych i bezpiecznych metod leczenia różnych dolegliwości powoduje, że coraz częściej sięgamy po zabiegi fizjoterapeutyczne, terapie manualne (terapia wiscelarna), medycynę naturalną. Chęć poprawy samopoczucia i dbałość o dobrą kondycję na co dzień powodują, że wiele osób interesuje się nowymi metodami leczenia. Do łask powracają również dawne metody medycyny ludowej.

Najczęściej zgłaszane są specjalistom problemy z kręgosłupem. Dolegliwości mają różne nasilenie i powodują dyskomfort lub uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Zabiegi na kręgosłup pozwalają na rozluźnienie mięśni i pozbycie się dolegliwości bólowych, uczucia ucisku, napięcia, blokady ruchów. Masaż leczniczy wpływa korzystnie na kondycję całego organizmu, poprawę samopoczucia, stan fizyczny i psychiczny.

centrum medyczne kamieńPolacy chętnie korzystają także z osiągnięć medycyny wschodu. Do najpopularniejszych metod terapii należy tu akupunktura, która przynosi ulgę w bólu i działa wzmacniająco na organizm. Poprawia także ukrwienie i dotlenienie tkanek i narządów. Działa też kojąco na skołatane nerwy.

Na nakłuwaniu ciała polega też suche igłowanie, czyli nakłuwanie miejsc spustowych. Są to obszary pasm mięśniowo – powięziowych. Terapię wykorzystuje się do łagodzenia dolegliwości bólowych mięśni i stawów, a także pobudzenia tkanek do regeneracji, np. podczas leczenia blizn.

Terapie manualne

Metodą dość popularną jest także osteopatia, czyli terapia manualna. Jej skutkiem jest poprawa ruchomości stawów, zlikwidowanie napięcia i przykurczy, przywrócenie prawidłowego działania organów wewnętrznych, jest to terapia, która stawia na zdolności organizmu do samoregeneracji. Łączy się z odpowiednią dietą i stylem życia.

Rodzajem masażu jest terapia wisceralna. Polega na masażu brzucha, co powoduje poprawę funkcjonowania narządów wewnętrznych. Jest skuteczna w leczeniu schorzeń i chorób neurologicznych (bóle głowy, nerwobóle), ortopedycznych (np. bóle kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe, urazy mięśni), problemów z narządami wewnętrznymi (m. in. problemy z trawieniem, krążeniem, bóle menstruacyjne) oraz urazów sportowych. Terapia wisceralna przyspiesza regenerację i wzmacnia układ mięśniowy oraz odporność.